Sākums. Pamati.

Beidzot ir izbrīvēts brīdis apkopot padarīto un padalīties ar citiem.

Ļāvos būvniekiem pierunāties taisīt “normālus” pamatus, aizvietojot kūdru ar smilti. Rezultātā sekoja mēģinājums noslīcināt traktoru manā purvā un aicinājums  tomēr vēlreiz uzrunāt pāļu skrūvētājus. Paliekam pie 20cm plāksnes, balstītas uz pāļiem.

20160518_163111

Nepalaižot garām iespēju izmantot frāzi, kura silda katru sirdi – “Bet es tak Jums teicu, ka tā būs”, zvanīju Igoram no sppamati.lv un sarunāju skrūvpāļu piegādi un uzstādīšanu. Kamēr pāļi ražojās, tika sagatavots “spilvens”

1.diena. Tiek noņemta velēna no pamatu laukuma

2. diena. Pabeigta velēnas noņemšana, ieklāts ģeotekstils Combigrid 60/60

03 diena 006

3. diena. Tiek bērts smilšu spilvens. Liekot būdiņu, novietojums uzminēts uz visiem 100%. no atvērtām durvīm līdz spilvena malai ap 10 cm 🙂

4. diena. Laukums sagatavots.

04 diena 001

5. diena. Pāļi atvesti, sākas uzstādīšana. Truba 108mm diametrs 4mm sieniņa, lāpstas 350mm. Tā kā grunts ir nestabila, liekam pāļus ar divām lāpstām.

6. diena. Turpinās pāļu skrūvēšana. Vispirms skrūvējās paši pāļi, 42 gb. Sāk no stūriem, tad malas un tad laukuma vidu.

06 diena 001

7. diena. Sāk likt pāļu pagarinājumus. Augšējo pāļa daļu ar tehnoloģisko caurumu nogriež, ievieto pālī pagarinājumu ar speciālu savienojuma pāreju un aizmetina. Metinājuma vieta tiek pārklāta ar krāsu.

07 diena 001

8. diena. Turpinās pagarinājumu likšana un skrūvēšana. Kā zināt, ka pālis ir pietiekamā dziļumā ieskrūvēts? Viņš nostājas gruntī tik stabili, ka turpinot viņu skrūvēt sāk deformēties tehnoloģiskie caurumi. Manā gadījumā tas ir 3-4m dziļums.

9. diena. Pāļu gali, pēc ieskrūvēšanas tiek nogriezti vajadzīgajā augstumā. Pāļu lauks sagatavots.

09 diena 001

turpinājums sekos 🙂

 

4 domas par “Sākums. Pamati.

 1. M-ciems saka:

  Saki lūdzu, kur Tu cel māju Medemciemā. Domāju celt māju arī Medemciemā, tiku līdz pamatu projektam, bet man uzskicēja 2,5 m augsutmā pamatus, Tagad esmu dillemas priekšā. Tu taisīji ģeoloģisko izpēti ?

  Patīk

  • DKS Rītausma
   No Jelgavas šosejas-Baložu ceļa Rīgas puse.
   Ģeoloģisko bija iztaisījis iepriekšējais zemes saimnieks, tā kā pašam man to nevajadzēja darīt, bet tas ir obligāti nepieciešams. Neviens nopietns projektētājs neķersies pie pamatu projektēšanas, nezinot, kāda ir grunts apakšā. Ja saka “mēs tā visur taisām”, tad tiec no tāda projektētāja/celtnieka vaļā, jo meklēt kā risināt pēc tam sanāks dārgāk. Cik esmu interesējies, tad manā pusē lielākā daļa ēkas ir uz pāļiem – urbtiem, dzītiem, betonētiem, skrūvētiem. variantu daudz.

   Patīk

 2. M-ciems saka:

  Saki lūdzu, uz kādu ciparu Tev iztāmēja pamatus ? Tu iepriekšējā komentārā minēji, ka variantu ir daudz, bet tad sanāk, ka skrūvpāļi ir izdevīgākais vai kāds cits faktors ietekmēja Tavu izvēli ?

  Patīk

  • Mana tāme tev diez ko nepalīdzēs. Ir jāskatās, kas tiks likts virsū uz tiem pamatiem un kas ir zem tiem pamatiem. It kā izdevīgākie (pierastākie) ir lentes pamati. Ja tev ir kūdra, tāpat kā man, lentes pamatiem tā ir jāaizvieto ar smilti. pie vidējā gruntsūdens līmeņa ap 1-1,5m pamats ir slapja kūdra, uz kuras traktoram ir sarežģīti uzbraukt un mēģināt izrakt. Par pāļiem ir tā, ka dzenamos es atmetu uzreiz, jo tiem vajag smagu tehniku dzīšanai. Ja būtu laiks pašam darboties, tad būtu ar zemes urbi racies iekšā, izurbtajā liec armatūru un lej stabus. Mīnusi – nav īsti zināms cik labi balstīsies. Skrūvējamie ir prognozējamāki un ātrāki. Daudzums un lielums rēķinās pēc kopējā paredzamā ēkas svara. Manā gadījumā skrūvpāļu piedāvājums bija ap 5-7 tūkstoši eiro. Tālāk ir jāskatās ko taisies būvēt. Ja koka karkasu, tad uz pāļiem taisa brusu apšuvumu un uz tā liek karkasu. Apakšu atstāj vēdināmu un pa perimetru aizšuj . Ja gāzbetonu/keramzītu, tad prātīgākais ir plātni. Plātne ir dārgāka par brusu apšuvumu, ja jāceļ laukuma līmenis, tad jārēķina klāt smilti. Man iegrūda zem plātnes ap (160m3) Tur jau cena ir atkarīga no laukuma, biezuma, kāds siltinājums plāksnei un tamlīdzīgi.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s