Nedaudz par izmaksām un laiku

Arhitektam iemaksāti divi maksājumi – pirmais pie skiču veidošanas un otrais pie būvprojekta minimālā sastāvā sagatavošanas. Vēl palikusi paliela summa, jo sākotnējais cipars ir ap “padsmit” EUR par metru. (Šis gan katram būs cits – atkarībā no projekta sarežģītības, platības un citiem faktoriem) Sagatavotais būvniecības iesniegums būvvaldē dzīvos aptuveni divas nedēļas, pēc tam kādu mēnesi taps tehniskais projekts. (HA HA – Sagatavotais būvniecības iesniegums “dzīvojās” pa būvvaldi no 24.augusta līdz 5.oktobrim.) Tā kā tas būs aptuveni oktobra sākums, tad pamatu lietas tiks atliktas uz pavasari un ziema tiks veltīta draudzīgām diskusijām bankā un materiālu piemeklēšanai. Saņemts gala aprēķins no arhitekta – Atlikuši maksājumi  pie tehniskā projekta pasūtīšanas, pie TP saņemšanas un pēdējais maksājums pēc TP apstiprināšanas būvvaldē.

p.s.

Ir arī nedaudz sakopts zemesgabals, sāk izskatīties jau cilvēcīgāk 🙂

20150620_135831_Pano

6 domas par “Nedaudz par izmaksām un laiku

  1. tas kas uz jumta saka:

    Ja Tev arhitekts ir no Valgundes, kurš strādā ar savu dēlu kopā un uzreiz sazīmēja Tev projektu, tad es pateikšu tā. Beigās tā summa būs liekāka nekā tu rēķināji. Ja tev projektā ir 125m2, tad rēķinies ka būs apmēram 1500 eiro. Varbūt mazāk. Pie rēķināšanas viņš lieto kopējo apbūves laukumu. Ja tev Māja ir 125 m2, vēl kādi 25 ir terase, tad rēķiņies 1500 eiro. Bet par projektu, ko viņš man taisīja, neko sliktu nevaru teikt, bija sīkumi, kas veidojas copy/paste rezultātā, bet tā kā es pats būvēju māju, tas daudz neietekmē.
    Par projektētājiem tiem projektētājiem es varu arī citiem ieteikt, viņiem ir interesantas idejas.

    Patīk

  2. Ir tas pats. Jā, rēķināts tiek no apbūves platības. Par cipariem konkrēti neteikšu, bet gala cipars bija aptuveni tāds pats kā runāts sākumā, galvenais ir uzmanīgi klausīties kādus nosacījumus piedāvā 🙂 Savus termiņus ievēro, idejas viņiem labas, bet ir jautājumi kuros viņi kaut negribīgi, bet piekāpjas klienta uzmācīgajām vēlmēm 😀

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s