Meklējot būvniekus un materiālus.

Tehniskais projekts ir gatavs un apstiprināts, arhitektam teikts lielais paldies un sākās citas galvassāpes. Tā kā mājas pamati ir paredzēti uz pāļiem, apzinātas firmas, kuras piedāvā skrūvpāļu izbūvi. Atrastas 8 firmas, aizsūtīti pamatu rasējumi un apraksts ar jautājumu “kādās izmaksās var piedāvāt pamatu izbūvi”. Konkursa 🙂 rezultāti sekojoši – krinner.lv atbildēja, ka nevar neko piedāvāt, jo viņu pāļi ir līdz 3,5m. pmplus.lv  neatbildēja vispār, gwhome.lv nobrīnijās par jaudīgiem pamatiem un palūdza ģeoloģisko izpēti. Acīm redzot tā viņus izbrīnīja vēl vairāk, jo nekādu ziņu vairs nav devuši. No atlikušajām četrām firmām saņēmu piedāvājumus… Pāļu izbūvei. Nez kādēļ visi četri ignorēja jautājumu par pamatu izbūvi, jo betona darbi būtu vēlami komplektā. Dārgākais risinājums bija makpress.lv, tad  mikropali.lv un tad apmēram vienā līmenī azis.lv un skruvpali.lv – pagaidām gan vairāk skatos uz pēdējiem, jo viņiem bija izvērstāks un pārskatāmāks piedāvājums, bet protams, ka daudz ko nozīmēs betona darbu daļas piedāvājums. Šobrīd sāku meklēt kādu, kas sastādīs precīzu darbu un materiālu tāmi visam projektam. Pagaidām ir dzirdēti piedāvājumi to veikt par 150-200 EUR.

2 domas par “Meklējot būvniekus un materiālus.

 1. Man jautājums par izvēlēto pamatu risinājumu – ja esi izvēlējies skrūvpāļus un pats saki ka pirmie 2 metri kūdra, tad kāpēc nepietiek ar 3.5m skrūvpāli? pat jau 50cm būs virs grunts līmeņa, pālis būs par 1m iedziļināts pamatnē. Varbūt var ielikt kautkur šķērsgriezuma bildi ar konstruktīvo risinājumu?

  Otrs jautājums – kā plāno risināt problēmu ar grīdu un tās sēšanos – ja apakšā paliek kūdra, tad ilgtermiņā tā sēdīsies zem grīdas – tātas sanāk jātaisa skrūvpāļi, tālāk nevis vienkārši “vainags” zem sienām, bet gan plātne.

  Protams ir variants – skrūvpāļi un uz tiem koka karkasa māja ar vēdināmu pagrīdi – šādu risinājumu parasti taisa Nordichomes savām mājām.

  Patīk

  • Par pāļu pamatiem vēl būs diskusija ar būvētāju, šobrīd izeju no tā, ko ielicis būvinženieris. Pēc rasējumiem ir 4gb. 4,5m, 6gb. 6,5m un 2 gb. 9m. RST kaimiņam skrūvēja pāļus – dziļāk par 5m (skaitot arī virszemes daļu) nevarēja ieskrūvēt. Ir aizdomas, ka projektētājs ir pārapdrošinājies (kā tas šobrīd bieži notiek).
   Par otro jautājumu – pēc plāna šobrīd ir seklā lente uz pāļiem ar sijām zem nesošajām sienām un 15 cm plātni pārējā daļā. Kaimiņam uz pāļiem uzlika plātni bez lentes. Par galīgo variantu vēl diskusijas līdz pavasarim iespējamas. Grīdas sēšanos var risināt arī bez plātnes – grīdā liekot koka sijas, kas balstās lentes malās. Šādā veidā ir taisīts daudzās vecajās mājās ar lentes pamatiem.

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s